Kalendarz wydarzeń

ZETA PARTY VOL.1

Kredens Pub 25.06.2018
zobacz więcej imprez

Reklama

Piwnica Pod Aniołem - Toruń  (klub zamknięty)

Ocena: 3.6/5

Informacje o klubie

NazwaPiwnica Pod Aniołem
Adresul. Rynek Staromiejski 1
Godziny otwarciand-czw 10-2, pt-sb 10-4
Muzykainteresująca/nie łatwa
Selekcjano dres, no stress
Kontakt tel.515275660
Strona wwwwww.myspace.com/piwnicapodaniolem


istniejąca od 17 lat scena muzyczna, teatralna, galeria, goszcząca artystów z prawie całego świata.działalność kulturalną prowadzi ze środków własnych.
www.myspace.com/piwnicapodaniolem
W związku z informacjami na temat zobowiązań Piwnicy Pod Aniołem wobec Muzeum Okręgowego, a co za tym idzie wobec miasta, postanowiłem zapoznać zainteresowanych z następującymi faktami.
W czasie swojej 17 –letniej działalności Piwnica Pod Aniołem przekazała miastu bezzwrotnie, w postaci inwestycji poczynionych dla miasta następujące kwoty:

----doprowadzenie do stanu umożliwiającego pokazanie mieszkańcom i turystom Ruin Zamku Krzyżackiego, kwota 40 tys. ; wyczyszczenie zapuszczonych, pozostawionych samym sobie zabytkowych piwnic i wykonanie izolacji tarasu; są to koszta poniesione 10 lat temu, co odpowiednio waloryzuje wartość tej kwoty na dzień dzisiejszy.

-- rekonstrukcja tarasu obronnego w Krzywej Wieży , kwota :20 tys., również 10 lat temu


--modernizacja części Piwnicy Pod Aniołem, zwanej dawniej winiarnią, w postaci zrobienia wejścia zewnętrznego wraz z prowadzącymi do miejsca schodami, przejętej później przez innego najemcę, kwota :10 tys.

-- promocja miasta w kraju i na świecie w postaci działań kulturalnych o wielorakim charakterze, kwota w skali miesiąca ; średnio od 5 do 10 tys. przez 17 lat.


Z ANIELSKIMI POZDROWIENIAMI żegnam wszystkich sympatyków Piwnicy, jak również oponentów mojej działalności. Jeszcze chyba nie znalazł się taki co by wszystkich zadowolił. Za krytykę również dziękuję, może być twórcza, jeżeli jest sensowna.

Nie będę też komentował wypowiedzi Rzecznik Pana Prezydenta, ponieważ w ten sam sposób jak historię finansową Piwnicy powinna przeanalizować historię finansową innych najemców  , dla ścisłości. Nigdy nic nie zostało mi umorzone, zaległości zawsze regulowałem z należnymi odsetkami i dyrekcji muzeum przez tyle lat to nie przeszkadzało. Jeżeli piwnice mają być miejscem komercyjnym, to mam tylko nadzieję ,że mój następca będzie płacił co najmniej taki czynsz jak ja, a nawet większy, bo jak już zamieniać to na lepsze. Rozumiem, że będzie również sponsorował Muzeum Okręgowe w kwocie jednego czynszu w skali roku, a pewnie zaproponuje nawet więcej i z własnej kieszeni, a nie z pieniędzy miejskich będzie prowadził działalność kulturalną .Szkoda tylko, że wcześniej nie poinformowano mnie ,że początkowa koncepcja władz miasta jest już nieaktualna, i że miejsce zmienia swój charakter na miejsce przede wszystkim komercyjne. Być może pomyślałbym wówczas o postawieniu w nim dochodowych rur .
Nie interesuje mnie też żadna walka polityczna, w którą próbuje się mnie wmanewrować przed wyborami. Prowadziłem działalność kulturalną i do takiej mam zamiar wrócić. Moje poglądy polityczne są moją prywatną sprawą, a swój stosunek do tego co się dzieje w mieście okażę przy urnie wyborczej. Jeżeli kiedyś będę chciał brać udział w polityce w sposób otwarty, to sam o tym zadecyduję. Dla mnie Piwnica była miejscem , w którym poglądy polityczne osób uczestniczących w jej życiu nie miały znaczenia.

Z sympatykami mam nadzieję spotkać się jeszcze w innym czasie i w innym miejscu, gdzie czynsz nie zabije działań kulturalnych i gdzie będę mógł zrealizować wszystkie pomysły, których z przyczyn finansowych nie mogłem zrealizować w obecnym miejscu.
Mam nadzieję współpracować z ludźmi, którzy rozumieją, że dając kulturze oddech finansowy można też czerpać z niej korzyści.

Zdjęcia z klubu


Najnowsze galerieOsoby które mają ten klub w ulubionych

Komentarze
Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję