Kalendarz wydarzeń

4DENCE

Kredens Pub 17.10.2019

Mr. Capone 17.10.2019

OWOCOnoc

Barani Łeb 17.10.2019

Dancehall & RnB itp

Szwejk 17.10.2019

DUBYDUB by HOODYDREAD

Kontra.punkt 17.10.2019

Czwartkowe Mix"tury"

Angels 17.10.2019

Reklama

Flashmob "Kolej na książkę"!

Zgłoś nadużycie
Już w najbliższą sobotę na kolejowych terenach dworca Głównego PKP w Toruniu wylegną nagle i niespodziewanie miłośnicy książek. O godzinie 15:00 rusza flashmob "Kolej na książkę!"

Rozdajemy książki!


Nie będzie to jednak typowa tego typu akcja, gdzie uczestnicy pojawią się i znikną w ciągu kilku chwil. Efekt "sztucznego tłumu" organizatorzy chcą osiągnąć w nieco inny sposób. Każdy na Dworzec PKP ma przynieść swoją książkę i od godziny 15:00 czytać ją przez 10-15 minut w okolicy torów, peronów czy też poczekalni. Stowarzyszenie Inicjatywa Młodych (pomysłodawca projektu) chce zaskoczyć wszystkich podróżujących przez Toruń. W końcu widok kilkudziesięciu osób, które zapatrzone będą w literki i słowa nie przejdzie bez echa wśród zazwyczaj znudzonych podróżnych i wyglądających przez okno pasażerów relacji Olsztyn - Białystok lub Zakopane - Przemyśl.

 

Dzięki programowi Mikrowsparcie organizowanemu przez Toruńską Agendę Kulturalną, flashmob "Kolej na książkę" będzie jeszcze bardziej atrakcyjny! Dla każdego uczestnika przygotowano bowiem oryginalną, nową książkę "Trzy Certyfikaty" o której na naszym portalu wspominaliśmy już nie jeden raz. Tylko teraz każdy mieszkaniec Torunia (choć przecież nie tylko!) ma niepowtarzalną okazję by otrzymać swój egzemplarz tej książki zupełnie za darmo! Wystarczy pojawić się na Dworcu, brać udział w flashmobie, a potem znaleźć stanowisko organizatorów i wymienić jakąkolwiek starą książkę na nowe "Trzy Certyfikaty" Michała Mrozka.

 

"-Kilka osób chciało kiedyś nawet kupić ode mnie tą książkę w pociągu - opowiada autor. - Długa podróż sprzyja interakcjom, rozmowom w przedziałach i wymianie myśli. Mam nadzieję, że przystanek Toruń będzie tego dnia najciekawszym elementem drogi dla wszystkich przemierzających nasz kraj koleją." Co ciekawe, specjalny nakład książki jest także tematycznie związany z terenami dworca. Zdjęcie na okładkę wykonano oczywiście na peronie, a jego autorem jest nasz fotograf - Artur Rumiński.

 

Więcej informacji organizacyjnych znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/351216771567726

 

Trzy CertyfikatyKorzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję