Kalendarz wydarzeń

LENIWIEC

Kredens Pub 05.04.2020

PubQuiz

Mr. Capone 05.04.2020

Twoje URODZINY

Barani Łeb 05.04.2020

MATKI, ŻONY I KOCHANKI

Kontra.punkt 05.04.2020

Latający Divan

Amnesia 05.04.2020

Reklama

Flashmob "Kolej na książkę"!

Zgłoś nadużycie
Już w najbliższą sobotę na kolejowych terenach dworca Głównego PKP w Toruniu wylegną nagle i niespodziewanie miłośnicy książek. O godzinie 15:00 rusza flashmob "Kolej na książkę!"

Rozdajemy książki!


Nie będzie to jednak typowa tego typu akcja, gdzie uczestnicy pojawią się i znikną w ciągu kilku chwil. Efekt "sztucznego tłumu" organizatorzy chcą osiągnąć w nieco inny sposób. Każdy na Dworzec PKP ma przynieść swoją książkę i od godziny 15:00 czytać ją przez 10-15 minut w okolicy torów, peronów czy też poczekalni. Stowarzyszenie Inicjatywa Młodych (pomysłodawca projektu) chce zaskoczyć wszystkich podróżujących przez Toruń. W końcu widok kilkudziesięciu osób, które zapatrzone będą w literki i słowa nie przejdzie bez echa wśród zazwyczaj znudzonych podróżnych i wyglądających przez okno pasażerów relacji Olsztyn - Białystok lub Zakopane - Przemyśl.

 

Dzięki programowi Mikrowsparcie organizowanemu przez Toruńską Agendę Kulturalną, flashmob "Kolej na książkę" będzie jeszcze bardziej atrakcyjny! Dla każdego uczestnika przygotowano bowiem oryginalną, nową książkę "Trzy Certyfikaty" o której na naszym portalu wspominaliśmy już nie jeden raz. Tylko teraz każdy mieszkaniec Torunia (choć przecież nie tylko!) ma niepowtarzalną okazję by otrzymać swój egzemplarz tej książki zupełnie za darmo! Wystarczy pojawić się na Dworcu, brać udział w flashmobie, a potem znaleźć stanowisko organizatorów i wymienić jakąkolwiek starą książkę na nowe "Trzy Certyfikaty" Michała Mrozka.

 

"-Kilka osób chciało kiedyś nawet kupić ode mnie tą książkę w pociągu - opowiada autor. - Długa podróż sprzyja interakcjom, rozmowom w przedziałach i wymianie myśli. Mam nadzieję, że przystanek Toruń będzie tego dnia najciekawszym elementem drogi dla wszystkich przemierzających nasz kraj koleją." Co ciekawe, specjalny nakład książki jest także tematycznie związany z terenami dworca. Zdjęcie na okładkę wykonano oczywiście na peronie, a jego autorem jest nasz fotograf - Artur Rumiński.

 

Więcej informacji organizacyjnych znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/351216771567726

 

Trzy CertyfikatyKorzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję